Kuidas Teha Toidukorda Asendav Smuuti?

See on kõigile teada, et tasakaalukas toitumine on tervisliku keha alus, kuid tänapäevase kiire eluviisi juures jääb toidu valmistamiseks järjest vähem aega. Aja ja energia nappuse korral on kerge pöörduda kiirtoidu poole, kuid pikemas perspektiivis see vaid süvendab energiapuudust, kuna nendes toidukordades pole enamasti piisavalt vajalikke toitaineid.

Lihtne lahendus sellele probleemile on toidukorda asendavad smuutid.

Smuuti on hea eine, mida kiiremates olukordades kaasa võtta ning selle valmistamiseks kulub vaid mõned minutid. Tuleb välja valida vaid koostisosad, need blenderisse panna ning mõne hetke pärast valmibki maitsev jook.

Toidukorda asendava smuuti tegemine on küll lihtne, kuid selle koostisosad peavad olema eelnevalt läbi mõeldud, et see oleks piisavalt toitainerikkas eine asendamiseks.

Jälgides neid lihtsaid samme, saad maitsva smuuti, mis on toitainete poolest võrdväärne toidukorraga.

detoks smuuti

 

 

Toidukorda Asendav Smuuti

Tervislik toidukord koosneb õiges vahekorras kiudainetest, valkudest ja rasvadest. Samuti võiksid nad sisaldada kasulikke vitamiine ning mineraale.  Kui keskenduda järgmistele punktidele, siis on kindel, et lõpptulemus on maitsev ja toitanierikas smuuti.

Vali Vedelik

Smuutides võib alati vett kasutada, kuid see on ainuke vedelik, mis ei lisa joogile maitset. Me soovitame smuutides kasutada mandli-, kookose- või mandlipiima. Tavaline piim ning kookosvesi on samuti head alternatiivid.

Kvaliteetse piima kasutmine lisab smuutile palju mahedama maitse, kuid neid ostes tuleks jälgida, et nendesse pole lisatud suhkurt.

Lisa Midagi Rohelist

Igas smuutis võiks olla paar peotäit rohelisi lehti või paar supilusikatäit nende pulbreid.

Hea valik on beebispinati või peedi lehed. Maitse poolest on nad mahedad ja nad sisaldavad tohutult kasulikke vitamiine ning mineraale.

Alternatiiv värsketele lehtedele on lisada neid pulbrikujul. Pulbrite eelis värskete lehtede ees on nende säilivusaeg. Lihtsam on osta mõni kuu säiliv brokkoli- või lehtkapsapulber kui pidevalt täiendada ona värskete lehtede varusid.

Vali Puuviljad

Nagu ka tavalise eine puhul, kehtib smuutide puhul sama reegel, et suurim osa toidust peaks olema puu- ja juurviljad. Puuviljade valiku juures tuleks jälgida seda, et need poleks kõrge suhkru sisaldusega.

Meie lemmikud madala suhkrusisaldusega marjad ja puuviljad on: maasikas, vaarikas, mustikas, must sõstar, õun, greip ja jõhvikad.

Banaanid pole küll väga madala suhkru sisaldusega, kuid nad loovad smuutile maheda ja kreemise põhja ning lisavad toidukorrale magneesiumi ja kaaliumi. Kasutada võib ka vaid mõnda banaanitükki.

Lisa Valku

Kõige lihtsam viis smuutisse valgu lisamiseks on valgupulber. Soovitame kasutada maitsestamata valgupulbreid, kuna enamast on nende maitse tugev ning peidab smuutis olevad marjamaitsed. Kõige parem variant on maitsestamata herne valgupulbrit, sest sellel on väga mahe maitse, madal kalorite ja rasva sisaldus ning on kergesti seeditav.

Kui sa pole suurim valgupulbri fänn, siis valku on võimalik smuutisse lisada ka teiste koostisosade kaudu. Pähklites on kõrge valgusisaldus ning nendes on ka kasulikke rasvasid. Kaalujälgijatel tuleks ainult meeles pidada, et nendes on ka palju kaloreid.

Seemnetes on samuti palju valku ning kasulikke rasvu. Kõige levinumad seemned smuutidesse lisamiseks on lina- ning kanepiseemned.

Lihtne ja mugav variant on ka maitsestamata kreeka jogurt. Tänu oma pehmele maitsele sobib ta väga hästi smuutidesse. Kreeka jogurtit ostes tuleks jälgida selle valgusisaldust, kuna turul on tooteid, mis erinevad selle poolest ligi kaks korda.

Lisa Supertoitu

Kui eelnevaid punkte jälgida, siis tegelikult on juba einet asendava smuuti koostisosad olemas, kuid võimaluse korral oleks hea lisada ka paar lusikatäit oma lemmik supertoitu.

Igal supertoidul on eri efekt, mis teeb nende vahel valimise kergeks.

  • Immuunsüsteemi tugevdavad supertoidud: chlorella ja spirulina
  • Antioksüdandid ja vitamiinid: acai marjad ja camu camu pulber
  • Magusus ilma suhkruta: kakao, lucuma ja kaneel
  • Energiat andvad supertoidud: maca juure pulber ja matcha tee